התנסויות

רשת האינטרנט הינה יציר אנושי חדש למדי ותהליך ההבנה שלה נמצא בחיתוליו. אי לכך ברור שאין תחליף להתנסות מעשית עם מגוון משתנה של תהליכים, אפשרויות, אפליקציות, תכונות ואירועים הקשורים לרשת. מעבר לעיסוק האינטנסיבי של רוב קורסי הליבה בפרקטיקות הקשורות לאינטרנט, התוכנית כוללת גם מספר אלמנטים ספציפיים הבנויים על התנסות מעשית:

  • קורס ביזמות אינטרנט שמהווה את גולת הכותרת של לימודי השנה השלישית. במסגרתו יעבדו צוותי הסטודנטים על יצור רעיונות לעסקים חדשים באינטרנט, על ניתוח הסביבה הרלוונטית למיזם, על האסטרטגיה העסקית ועל פיתוח תכנית אופרטיבית להקמתו ותפעולו. בנוסף יפתחו הסטודנטים אבטיפוס של המוצר/שרות אשר בבסיס המיזם.
  • סמינר בניית קהילות מקוונות, במסגרתו יתנדב כל סטודנט במרחב רשתי שיבחר. 
  • התמחות (סטאז') במהלך חודשי הקיץ בחברות מסחריות וגופים ציבוריים.

 

פירוט הקורסים

בניית קהילות אינטרנט 
הסטודנטים יתנדבו באופן פרטני בפעילויות מבוססות אינטרנט, בהן יתרמו מהידע שלהם ו/או יסייעו בפיתוח קהילת אינטרנט. פעילות זו יכולה להיות כל פעילות קהילתית באינטרנט כגון: עריכה וכתיבה בויקיפדיה, השתתפות בפרויקט פיתוח קוד במתווה של קוד פתוח, תרומה עקבית בפורומים מקוונים, התנדבות ממושכת הנעשית דרך פלטפורמות אינטרנטיות וכד'. פעילות זו תשולב בפגישות שבועיות בהן ידונו הסטודנטים במגמות ותופעות בהן נתקלו, לאור הספרות המחקרית הרלוונטית. 

יזמות באינטרנט 
הקורס מיועד לטפח אצל הסטודנטים את הנכונות והמיומנות ליזמות עסקית. במסגרתו יעבדו צוותי הסטודנטים על יצור רעיונות לעסקים חדשים באינטרנט, על ניתוח הסביבה הרלוונטית למיזם, על האסטרטגיה העסקית ועל פיתוח תכנית אופרטיבית להקמתו ותפעולו. בנוסף יפתחו הסטודנטים אבטיפוס של המוצר/שרות אשר בבסיס המיזם.

סטאז' 
בקיץ שבין שנה ב' לשנה ג' של הלימודים יתמחו הסטודנטים במשך חודשיים בחברה או ארגון בתפקיד המקשר טכנולוגיה וחברה.