שאלות נפוצות

צרו קשר

ניתן לפנות בכל שאלה לרכזת החוג:

אדל נחום

טלפון:  02-5494701

דוא"ל: adelah@savion.huji.ac.il

חוג מט"ר, ביה"ס להנדסה ולמדעי המחשב ע"ש רחל וסלים בנין

 

שאלות נפוצות

 

במה יוכלו בוגרי התכנית לעסוק לאחר סיום התואר?

אנו מצפים שבוגרי התכנית יהיו מסוגלים לבצע מגוון תפקידים במגזר הפרטי והציבורי אשר במרכזם יעמוד הממשק בין טכנולוגיה ומשתמשיה. דוגמא מרכזית לתפקיד כזה שאנו צופים שבוגרי התכנית יוכשרו למלא באופן המובהק ביותר הינו תפקיד מנהל מוצר בחברת "היי-טק" – הדמות שאחראית לניהול הפיתוח של מוצרים באופן שיתאים לצרכי המשתמשים.  דוגמאות אחרות הן מגוון תפקידי שיווק, אפיון, ניתוח, חקר מידע, וכדומה בתעשיות עתירות טכנולוגיה.

 

האם אופי התכנית הוא יותר "ריאלי" או יותר "הומני"?

גם וגם. כל הרעיון של התכנית הינו השילוב של נקודות מבט שונות.  בהחלט נצפה מהסטודנטים שלנו להיות מסוגלים לשלב ניתוחיים איכותניים וכמותיים.

 

האם מדובר בתכנית כיפית וקלילה?

כיפית -- כן. קלילה -- ממש לא. התכנית מאתגרת אינטלקטואלית וכוללת לימוד ממספר תחומי ידע ברמה גבוהה. קורסי הליבה של התכנית יהיו מאתגרים, כיאות לתכנית מצטיינים וגם את המבואות מתחומים שונים נלמד ברמה האוניברסיטאית הגבוהה ביותר: מבוא להסתברות וסטטיסטיקה עם הסטודנטים של החוג לסטטיסטיקה, מבוא לכלכלה עם הסטודנטים של החוג לכלכלה, מבוא למדעי המחשב עם הסטודנטים של מדעי המחשב, מבוא לתקשורת המונים עם הסטודנטים של החוג לתקשורת וכן הלאה

 

האם מדובר בתכנית "מדעי המחשב לייט"?

לא. התכנית אמנם כוללת מספר קורסים מתחום מדעי המחשב אשר כוללים גם תכנות ברמה סבירה, אך זהו רק חלק קטן מהלימודים.

 

התכנית הינה דו-חוגית - מה יכול להיות החוג השני?

באופן עקרוני אנו מעודדים צרוף עם כל חוג נוסף באוניברסיטה מכל פקולטה ובכל תחום. תכנית הלימודים בנויה כך שסטודנטים אשר חוגם השני הוא תקשורת, פסיכולוגיה, סטטיסטיקה, כלכלה, מנהל עסקים, מתמטיקה, או מדעי המחשב יוכלו לסיים תוך שלוש שנים.  אנו בהחלט מעודדים גם שילוב עם כל חוג אחר, אך שילוב עם חוגים בעלי דרישות לימודים מקיפות שיש להן חפיפה מעטה בלבד עם התכנית יתכן וידרוש הארכת משך הלימודים בשנה.  

 

האם בתכנית ילמדו שימושים ביישומי אינטרנט?

לא. ברור לנו שהסטודנטים ילמדו בעצמם להשתמש בכל יישום אינטרנטי שיזדקקו לו.  

 

איפה יתקיימו הלימודים?

כל הקורסים ינתנו בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית, למעט קורס המבוא למדעי המחשב שינתן בקמפוס אדמונד י' ספרא, בגבעת רם.

 

לאיזה חוג עלי להרשם במערכת הרישום האוניברסיטאית?

במערכת הרישום האוניברסיטאית, יש הרשמה נפרדת לתכנית "אינטרנט וחברה" לפי החוג השני.  סטודנטים שהחוג השני שלהם ממדעי הרוח, מדעי החברה, או מנהל עסקים ירשמו ל"אינטרנט וחברה", וסטודנטים שחוגם השני הוא ממדעי הטבע (כולל מתמטיקה) או מדעי המחשב ירשמו ל"אינטרנט וחברה (למדעי הטבע)".  תכנית הלמודים בחוג זהה לשני סוגי הרישום.

 

איזה תואר אקבל בסוף הלימודים?

סטודנטים שלמדו חוג נוסף ממדעי הרוח, ממדעי החברה, או ממנהל עסקים יקבלו תואר BSc באינטרנט וחברה ו B.A בחוג הנוסף. סטודנטים שלמדו חוג נוסף ממדעי הטבע או מדעי המחשב יקבלו תואר B.A באינטרנט וחברה ו BSc בחוג הנוסף.

 

היכן נרשמים?

ההרשמה לתכנית הלימודים מתבצעת דרך אתר הרישום של האוניברסיטה העברית. ניתן להירשם דרך דף הרשמה ותנאי קבלה באתר זה.